Najlepsze projekty dyplomowe 08/09

dyplomy

„Najlepsze projekty dyplomowe” to obecnie jedyny w kraju przegląd i wystawa pokazująca koncepcje studentów, młodych polskich projektantów. To najszerzej prezentowana wystawa projektowa w Polsce. Do ostatnich edycji nadsyłano każdorazowo ponad 100 projektów, a wystawy prezentujące około 20 najlepszych projektów pokazywane były w pięciu miastach.

Prezentuje nowatorskie rozwiązania, prototypy nowych produktów, szkice futurystycznych koncepcji obok przedmiotów, które właśnie wdrażane są do produkcji. Przegląd organizowany jest ósmy raz przez Ogólnopolski Kwartalnik Projektowy 2+3D – grafika plus produkt. Od pięciu lat jego kontynuacją jest wystawa przygotowywana wspólnie ze Śląskim Zamkiem Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.

Całe wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników i publiczności. Dla środowiska projektantów, producentów oraz szerzej, dla wszystkich osób zainteresowanych dobrym polskim dizajnem, wystawa stała się ważnym elementem promującym dobre wzornictwo, dobrych, młodych projektantów i wreszcie po latach oczekiwania, odważnych, odpowiedzialnych producentów.

Autorzy prac zakwalifikowanych do publikacji w 2+3D, oraz do wystawy poprzeglądowej:
Piotr Hojda, Jadwiga Husarska‑Chmielarz, Łukasz Jaworski, Adam Kłodecki, Jan Kochański, Anna Kopaczewska, Wojtek Kwiecień‑Janikowski, Zofia Oslislo, Krzysztof Seyfried, Piotr Słota, Krzysztof Smaga, Dorota Wątkowska.

Autorzy prac dodatkowo wybranych do wystawy:
Katarzyna Goleń, Paulina Kordos, Franciszka Kornecka, Agata Korzeńska, Agnieszka Kruczek‑Antoniewicz, Justyna Marczewska, Roma Przyimka, Izabela Pydo.

Komentarz do przeglądu plus reprodukcje wybranych dyplomów wraz z krótkim opisem znajdą się w najnowszym 34. numerze 2+3D.

Kalendarium wystawy najlepszych prac dyplomowych:

30 stycznia – 15 marca
Cieszyn