Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci

Zapraszamy wszystkich studentów oraz absolwentów z lat 2007–2009 do udziału w drugiej edycji konkursu „Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci”. Tym razem uproszczono kategorie konkursowe łącząc je w jedną ogólną zawierającą zarówno ilustracje jak i całościowe opracowania książek. Nowością jest możliwość zaprojektowania i zilustrowania tekstów zaproponowanych przez wydawców zaproszonych do współorganizowania wydarzenia.

Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci
Konkurs na ilustracje i projekty książek dla dzieci
Termin nadsyłania prac – 15 marca 2010
Trzy główne nagrody po 2.000 zł oraz nagrody wydawców

Prace konkursowe można zgłaszać w dwóch kategoriach:

Kategoria 1 – kategoria wydawców
W kategorii 1 należy nadsyłać prace do tekstów zgłoszonych przez wydawców. Prace będą oceniane i nagradzane przez poszczególnych wydawców. Prace należy wykonać zgodnie z warunkami technicznymi podanymi indywidualnie przez każdego wydawcę oraz ogólnymi warunkami regulaminu. Teksty i formularze z warunkami technicznymi do pobrania poniżej.

Kategoria 2 – kategoria ogólna
W kategorii 2 należy nadsyłać ilustracje i projekty książek dla dzieci. Jury złożone ze specjalistów w dziedzinie książki dla dzieci przyzna trzy równorzędne nagrody, po 2.000 zł każda, za najlepsze projekty, w których indywidualność i oryginalność plastyczna idą w parze z dostosowaniem formy do wieku czytelnika.

Adres: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, ul. Koszarowa 19, 40‑068 Katowice, Polska

Wystawa pokonkursowa rozpocznie się 23 kwietnia 2010 r.
w Galerii Rondo Sztuki w Katowicach, Rondo gen. Ziętka 1

Organizatorzy:
Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach – Katedra Projektowania Graficznego
Biblioteka Śląska w Katowicach
Fundacja Sztuki Nowej „Znaczy się” w Krakowie

Kurator:
Anna Machwic‑Adamkiewicz
amachwic(maupa)aspkat.edu.pl

Wyniki poprzedniej edycji:
www.2plus3d.pl//nowosci/nowosc.html&element_id=335

regulamin oraz pliki do pobrania:

www.asp.katowice.pl/