Międzynarodowe warsztaty “Tailored typeface design”

typo_warsztaty_CieszynŚląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, 8-12 lutego 2010

Type Together to międzynarodowa para projektantów Veronika Burian i José Scaglione – absolwenci University of Reading, od 2006 roku wspólnie prowadzący międzynarodowe studio projektowe Type Together TT.

Zajęcia prowadzone przez studio Type Together odbędą się w formie warsztatów skoncentrowanych na projektowaniu krojów pism, dedykowanych na potrzeby identyfikacji konkretnych firm, przedsięwzięć i wydarzeń.

Zajęcia odbywać się będą w języku angielskim w międzynarodowej grupie uczestników. Warsztaty przeznaczone są dla projektantów i studentów wyższych lat studiów, skupionych na tworzeniu krojów pism, systemów identyfikacyjnych i znaków. Szczególnie dedykowane są osobom zainteresowanym projektami pism korporacyjnych.

Warsztaty są pełnopłatne. Koszt udziału w całym kursie wynosi 1500 PLN. Uczestnicy poprzednich warsztatów typograficznych, organizowanych przez Zamek otrzymają 10% zniżki. Słuchacze AKT i członkowie Czeskiego Związku Projektantów oraz osoby wnoszące pełną opłatę za warsztaty do 30.12.2009 otrzymują 5% zniżki.

Koszt podróży i pobytu uczestnicy pokrywają samodzielnie. Konieczne jest posiadanie własnych laptopów i oprogramowania niezbędnego do pracy: CS2 i wyżej, Fontlab.

Pełen program oraz karty zgłoszeń zostaną wkrótce umieszczone na stronach www.zamekcieszyn.pl dodatkowo informacje e-mailowo: ewasatalecka@ewasatalecka.a4.plagorska@zamekcieszyn.pl.

TT workshop PDF >>

Leaflet >>